Zaznacz stronę

Wyleżoł/ Mika – Loud Silence

Pianista Piotr Wyleżoł i gitarzysta Szymon Mika to artyści należący do najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat, przemierzając sceny Polski i świata w swoich autorskich projektach i składach innych artystów,
m.in. z Jeff Ballard, Yumi Ito, Andy Middleton, Dayna Stephens i wielu innych. Na albumie „Loud Silence” w kameralnym, intymnym formacie i akustycznym brzmieniu fortepianu i gitary prezentują muzykę autorską silnie zakorzenioną w nurcie szeroko pojętego jazzu, nadając jej swoje unikalne brzmienie i charakter. Na płycie znalazły się też jedne z najbardziej znanych standardów jazzowych wszech czasów: Take Five oraz Stella by Starlight w wyjątkowej interpretacji. Kompozycje są również punktem wyjścia do spontanicznych i zaskakujących improwizacji, które ukazują intuicyjne wręcz porozumienie pomiędzy artystami.
Artyści sami dołączyli komentarz do płyty „Loud Silence”
„Przedstawiamy Państwu szczególną dla nas płytę. Płytę, która kumuluje i wyraża wiele emocji, obaw i nadziei towarzyszących nam podczas pandemii Covid w 2020-2021 roku. Wówczas powstała większość kompozycji, a domowe muzykowanie w trakcie lockdown’u i niepewności o jutro z pewnością pomagało nam przejść przez ten trudny dla artystów czas. Swoisty czas „próby”, spojrzenia w głąb siebie i refleksji nad rolą i znaczeniem muzyki w naszym życiu.”
🎫Bilety w cenie 50 zł

Data

09 lis 2023
Expired!

Czas

19:30 - 19:30

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Księgarnia Muzyczna "Kurant"
Rynek Główny 36, Kraków
Czytaj więcej