Zaznacz stronę

Wojtek Mazolewski Quintet

Nowe czasy, nowy skład, nowa formuła.
Wojtek Mazolewski Quintet w nowym odświeżonym składzie zaprasza na serię koncertów w nowej niecodziennej formule pod nazwą LIVE SPIRIT.
Zamiast ruszać w trasę i grać pojedyncze koncerty zespól zaprasza na kilkudniowe rezydencje klubowe w kilku polskich miastach. Na początku będzie to Kraków i Katowice.
WMQ
przywołuje najlepsze jazzowe tradycje rezydencji klubowych takich mistrzów jak Eric Dolphy, John Coltrane, Miles Davis.
Albumy takie jak Miles Davis – „The Complete Live At The Plugged Nickel 1965″ – unikalny dokument dwóch przedświątecznych wieczorów 1965 roku w chicagowskim klubie Plugged Nickel. Czy dwutygodniowa rezydencja Erica Dolphy’ego i Bookera Little’a w Five Spot w Nowym Jorku z roku 1961 zakończona albumem Erica Dolphy At The FIVE SPOT dokumentujących jedną noc (16 lipca 1961 ) to wspaniały zapis witalności pasji i kreatywności tej muzyki. I jeszcze przypomnijmy choćby jedną z ostatnich głośnych premier 2023 roku – album „Evenings at the Village Gate” który jest dokumentem miesięcznej rezydencji artystycznej Johna Coltrane’a w legendarnym, nowojorskim klubie The Village Gate gdzie wraz z różnymi mutacjami swoich formacji prezentował legendarne „new things” nowego jazzu.
WMQ po raz kolejny rzuca wyzwanie sobie i Wam 🙂
Z najlepszymi intencjami przekracza granice i odwołując się do tradycji wprowadza coś nowego tu i teraz.
Chcemy zaprezentować nową energie, nową muzykę i nowe podejście do utworów WMQ.
Czasy po pandemiczne są bardzo trudne dla kultury i tego rodzaju muzyki oraz zespołów ją rozwijających. Nową formuła chcemy zachować intensywność i żar naszej muzyki, dać słuchaczom satysfakcje oraz impuls kulturze, klubom i instytucjom do kreatywnego i twórczego budowania sceny dla nowej muzyki.
Po bardzo dobrze przyjętych koncertach nowego składu na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days i Jazz na Starówce to będzie idealne dopełnienie nowego otwarcia.

Data

27 wrz 2023
Expired!

Czas

20:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Klub Alchemia
Estery 5, 31-056 Kraków
Czytaj więcej