Zaznacz stronę

Tomasz Chyła Quintet

Tomasz Chyła Quintet określany jest, jako jedna z najbardziej ekscytujących formacji jazzowych młodego pokolenia. Nieustannie poszukuje nowych dróg wyrazu w jazzie, przekraczając granice i łącząc różnorodne muzyczne światy. ✨

🎵 Tomasz Chyła i jego zespół to grupa młodych, utalentowanych muzyków wywodzących się z trójmiejskiej sceny jazzowej. Zespół istnieje od 2017 roku i już na początku swojej kariery był dostrzegany i doceniany zarówno przez środowisko jazzowe, jak też publiczność. Ich debiutancki album otrzymał aż dwie nominacje Fryderyków. Sercem zespołu jest charyzmatyczny skrzypek – Tomasz Chyła, który prowadzi swoich kolegów przez istny labirynt muzycznych improwizacji, czerpiąc inspiracje z różnych stron świata muzycznego.
W listopadzie ub. roku ukazał się piąty album formacji. „Music We Like To Dance To”, to kolekcja utworów, które z jednej strony zachwycają jazzową finezją, a z drugiej – są zaproszeniem do wspólnego tańca i radości. Progrockowe riffy przełamywane pięknymi melodiami, przypominają odbiorcy o funkcjonalności muzyki, która służy nam od wieków. Słuchając utworów z płyty możemy poczuć się, jak na dobrej imprezie, gdzie muzyka zelektryzuje całe ciało, a słuchacz sam nie wie w którym momencie zaczyna tańczyć. To muzyka pełna emocji, improwizacji i niezapomnianych melodii, która z pewnością poruszy serca i umysły słuchaczy.
Nowy krążek został uznany za ⭐ Płytę Roku 2023 w prestiżowej ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. To najlepszy dowód na niezwykły talent i pasję, jaką zespół wkłada w swoją twórczość. Dodatkowym wyróżnieniem są drugie miejsca Tomasza Chyły, jako muzyka roku, oraz zespołu w kategorii zespół akustyczny. W lutym br. Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do najważniejszych polskich nagród muzycznych, Fryderyków. Tomasz Chyła Quintet otrzymał nominacje w kategorii Muzyka Jazzowa – Album Roku, natomiast Tomasz Chyła, otrzymał nominacje w tej samej kategorii jako Artysta Roku.

W Tarnowie zespół wystąpi w składzie:
🎻 Tomasz Chyła – skrzypce
🎺 Emil Miszk – trąbka
🎸 Krzysztof Hadrych – gitara
🎸 Konrad Żołnierek – gitara basowa
🥁 Sławek Koryzno – perkusja

Data

26 kwi 2024
Expired!

Czas

19:30 - 19:30

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5, 33-100 Tarnów
Czytaj więcej