Zaznacz stronę

Od serca do serca recital Moniki Chrząstowskiej

Wśród utworów słynnej gwiazdy przedwojennych kabaretów, pieśniarki żydowskiego pochodzenia usłyszymy ,,Tango Notturno”, ,,Trzy listy”, ,, La vie en rose”- piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem ,,Gdy w ramiona bierze mnie”- a także m.in. utwór ,,The Man I love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem M. Hemara ,,Człowiek, którego kocham”. Koncert Moniki Chrząstowskiej wzbogacony jest prowadzoną narracją na temat epizodów z życia prywatnego i zawodowego Wiery Gran, opartą na książce Agaty Tuszyńskiej ,,Oskarżona Wiera Gran”.

Monika Chrząstowska to artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie.

Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej im, Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

Michał Aftyka – kontrabasista, basista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim,, Jackiem Namysłowskim, Mateuszem Smoczyńskim, Tomaszem Wendtem, Łukaszem Ojdaną. Na co dzień współtworzy projekty związane z warszawskim i łódzkim środowiskiem jazzowym.

=

Data

23 kwi 2023
Expired!

Czas

18:00 - 18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Piwnica pod Baranami
Rynek Głowny 27, 31-008 Kraków
Czytaj więcej