Zaznacz stronę

Miłosz Bazarnik 5tet feat. Stanisław Słowiński

Stanisław Słowiński – skrzypce
Krzysztof Matejski – saksofon tenorowy
Szymon Kozikowski – gitara elektryczna
Miłosz Bazarnik – fortepian
Mikołaj Sikora – kontrabas
Łukasz Giergiel – perkusja
Album New Market oraz Miłosz Bazarnik został umieszczony na 4 miejscu w Plebiscycie słuchaczy i czytelników JazzPRESS oraz Radio JazzFM w kategorii Polski Jazzowy Muzyk Roku oraz Polska Jazzowa Płyta Roku. Dodatkowo album znalazł się w rankingu 10 najlepszych płyt jazzowych 2022 roku według Polska Płyta / Polska Muzyka oraz zestawieniu 25. najlepszych płyt jazzowych 2022 roku przygotowanym przez portal JazzSoul.pl.
“New Market” to piękne przenikanie się kilku struktur muzycznych i harmonicznych, przy jednoczesnym zachowaniu szlachetności rodzącej się na kanwie szeroko pojętego już dzisiaj jazzu europejskiego. Jest wnikliwie, bardzo precyzyjnie, ale też finezyjnie, przy jednocześnie dużej otwartości na słuchacza. (…) Wartość tego wydarzenia leży w przestrzennych kompozycjach i zawodowym współistnieniu fortepianu gospodarza z pozostałym instrumentarium, co nadaje im niewymuszonej autentyczności.
Łukasz Dębowski, Polska Płyta / Polska Muzyka
Przemyślane frazowanie, szacunek dla każdego dźwięku, a jednocześnie skoncentrowana energia na styku brzmień o nietypowej instrumentacji, emocjonalnie naładowana artykulacja i gęstość muzycznej treści: wszystko to sprawia, że album porywa od pierwszego taktu i utrzymuje napięcie do samego końca.
Jacek Brun, Jazz-Fun.de
Bazą jest klasyczna forma mająca w sobie solidne podstawy harmonicznych melodii, które to dopieszczone są nie zawsze „grzecznymi” improwizacjami. Atutem tej płyty jest spójność, która przy tak dobranych instrumentariach nie jest znowu tak oczywista. Krawędzie są czasami ostrzejsze, ale płynnie przechodzą w zaokrąglenia tworząc wspólnie jedną bryłę. (…) Przyznam szczerze, że fajną opcją byłoby bonusowe CD z zapisem samego fortepianu wszystkich tych utworów. Tak, takie są dobre.
Mateusz Ryman, JazzSoul.pl

Data

18 maj 2023
Expired!

Czas

20:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Klub Alchemia
Estery 5, 31-056 Kraków
Czytaj więcej