Zaznacz stronę

Koncert o świcie

Koncert o świcie | Pieśni cztrerech stron świata | 100% unplugged – prolog jubileuszowej XXV edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje – w ramach wydarzeń krakowskich Wianków w Parku Jordana.
Koncert pieśni litewskich, ukraińskich, polskich z Puszczy Zielonej i z Wielkopolski, Lubelskiego, Podkarpacia, nawiązujących do symboliki ognia, wody, tradycji kupalnych i świętojańskich – otworzy tegoroczną XXV edycję festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. To niezwykłe wokalne, akustyczne wydarzenie – bez kabli, prądu i głośników – rozpocznie się o wschodzie Słońca 25 czerwca o 4 rano.
Zaśpiewają: liderka formacji Babadag, zafascynowana tradycją litewskich pieśni tradycyjnych Ola Bilińska – z siostrami Lauksminą i Ramintą Kriščiūnaitė (Polska/Litwa), charyzmatyczna Joanna Słowińska, szukająca inspiracji w archaicznych polskich i słowiańskich pieśniach obrzędowych – z grupą śpiewaczą Dola. Usłyszymy żeński zespół tradycyjnych pieśni kurpiowskich Śpiewu Przyczyna oraz siostry Klymenko i Gonczarenko z formacją Babsky Kozachok (Ukraina) – wyśpiewujące starodawne pieśni o kobiecym losie.

Data

25 cze 2023
Expired!

Czas

04:00 - 04:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Park Jordana
al. 3 Maja 11, 30-062 Kraków
Czytaj więcej