Zaznacz stronę

Jazz Beatles / Imieniowski Jazz

Z nami zabierzecie się w podróż prosto do Liverpoolu. Usłyszycie cały przekrój utworów skomponowanych przez członków tej legendarnej grupy: Can’t Buy Me Love, Hey Jude, Get Back, Let It Be, Michelle, Yesterday, Come Together i wiele innych znanych Wam przebojów. Doskonale wiemy, że powrót do największych hitów The Beatles w naszym wykonaniu będzie dla Was miło spędzonym wieczorem. Koncert promuje płytę „Jazz Side of Abbey Road”.
Tworząc i grając własne piosenki, zamiast polegać na profesjonalnych kompozytorach i muzykach sesyjnych, The Beatles zrewolucjonizowali muzykę pop i rock na początku lat 60-tych. Choć ich czas w świetle reflektorów był zbyt krótki – będąc na szczycie, rozwiązali się w 1970 roku – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr zapoczątkowali nową erę muzyki. THE BEATLES zainspirowali wielu muzyków jazzowych. Ten koncert będzie poświęcony twórczości legendarnych Beatlesów. Utwory z różnych płyt zostaną zaprezentowane w zupełnie innej, niecodziennej, a czasem nieoczekiwanej perspektywie, w jazzowej interpretacji.
Zagra dla Państwa „Imienowski Jazz Set” w składzie:
Tomasz Imienowski
Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami jazzowymi i bluesowymi. Na scenie pojawia się również z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy, Natalią Lubrano i projektami muzyki jazzowej. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Zagrał prawie tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (USA, Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Szwajcaria, Chorwacja, Litwa, Czechy). Koncertował także w radiu i telewizji.
Bartosz Krzywda
r. 1973 – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Ukończył Liceum Muzyczne w Elblągu w klasie perkusji. Lider autorskich zespołów: Dream Power, Elefunk, Specjal Jazz Sextet, Krzywda, Trąba Deluks. Laureat: Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga w 2009 roku, Artystyczne Wydarzenie Roku 2011 (płyta „Projekt Elbląg” ze Specjal Jazz Sextet). Autor muzyki do filmów i przedstawień teatralnych. Inicjator życia jazzowego w Elblągu. Kierownik muzyczny wielu muzycznych przedsięwzięć.
Michał Lasota
Perkusista, absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Udzielał się w licznych projektach muzycznych, m.in. u boku Martyny Jakubowicz i Micka Mossa (Antimatter). Wziął udział w nagraniu debiutanckiego albumu Izy Lach. Współpracował z L.U.C. w ramach promocji albumu „Kostostumostów”, a obecnie bierze udział w jego projekcie Rebel Babel. Ponadto ma na swoim koncie kooperacje z takimi artystami, jak: Radek Bond Bednarz Eklektik Session, Behavior, Krzysztof Żesławski Quartet, Mikromusic, Natalia Lubrano, Halina Frąckowiak, Leszek Cichoński, Daniel Bloom i Flying Vehicles. Od 2010 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni („Lalka”, „Chłopi”, „Hair Spray”).

Data

23 mar 2024
Expired!

Czas

18:00 - 18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku
ul. Targowa 10, 32-800 Brzesko
Czytaj więcej