Zaznacz stronę

Górczyński/ Gucik – „Roboty w lesie” / Krakowska Jesień Jazzowa

Koncertową część KJJ rozpoczniemy od prezentacji polskiej sceny improwizowanej i projektu „Roboty w lesie” Michała Górczyńskiego, któremu towarzyszyć będzie wiolonczelista Jakub Gucik.
Jak mogą zabrzmieć „Roboty w lesie”? Poruszenie robota a poruszenie liścia zakończone drżeniem wiolonczeli, krok maszyny a szum trzcin podkreślony powietrzem z klarnetu kontrabasowego.
Robot umieszczony wśród drzew jest symbolem sublimacji, a jego umiejętność preparowania świeżej przestrzeni może być kiedyś przyczynkiem do badania procesu improwizowania i poszerzania spektrum możliwości ekspresyjnych robotycznej choreografii.
Gra Michała Górczyńskiego na klarnetach i Jakuba Gucika na wiolonczeli jest połączeniem, próbą dialogu z dźwiękami wytwarzanymi przez podstawowy ruch robotów Legomindstorms i Wowee zarejestrowany w okolicznościach przyrody.
Zanurzenie tych wspólnych improwizacji w przestrzeniach natury ma na celu odczarowanie niedoskonałości mechanicznych gestów do poziomu leśnego szelestu, szumu, ćwierkania, skrobania.

Data

20 paź 2023
Expired!

Czas

20:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Klub Alchemia
Estery 5, 31-056 Kraków
Czytaj więcej