Zaznacz stronę

Andrzej Bachleda & Piotr Domagała

Dwie gitary akustyczne, mistrzowskie granie ubarwione efektami elektronicznymi.
Andrzej Bachleda i Piotr Domagała prezentują repertuar własnego autorstwa, spleciony z aranżacji na dwie gitary i piosenek na skraju jazzu i folku .
– – – –
Andrzej Bachleda 🔸 urodził się w samym sercu Tatr, w 1975 roku.
Dlatego serce od zawsze miał rozdarte na pół – narty i muzyka, to jego życie. Dorastał w rodzinie muzyków i narciarzy, w góralskich klimatach i tradycji. Andrzej już wieku 5 lat zaczął naukę gry na fortepianie pod okiem dziadka, śpiewaka muzyki klasycznej, tenora Andrzeja Bachledy Curuś, dzięki któremu poznał i regularnie spotykał wspaniałych muzyków, przyjaciół dziadka: Wojciecha Kilara, Stanisława Skrowaczewskiego, czy Mikołaja Górckiego, który został i jest do dziś jego mentorem. To dzięki ukochanemu dziadkowi Andrzej przesiąkł muzyką romantyczną, zwłaszcza z pieśniami Shuberta, Shumanna, Karłowicza, Chopina…. W 1982 roku wyjechał z rodziną do Francji, do miasteczka pod Mont Blanc. W wieku 13 lat rozpoczął naukę gry na gitarze, która… jest łatwiejsza do zabierania na koncerty niż
fortepian ☺ Dwa lata później grał już koncerty z pierwszą grupą The Moonflowers, później z grupą Sansara. Głównie rock progresywny w stylu King Crimson, czy Pink Floyd. Z zespołami nagrał 2 płyty. W tym czasie dużo komponował, zwłaszcza na gitarę klasyczną. W 1997 roku otrzymał stypendium muzyczne na Uniwersytecie w Denver i postanowił zakończyć przygodę z narciarstwem choć jeszcze w 2000 wrócił do Europy by startować w pucharach świata. W 2004 roku porzucił karierę sportowca aby poświęcić się muzyce.
Piotr Domagała 🔸 gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu i muzyki folk, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma trzy autorskie płyty wysoko ocenione przez publiczność i krytyków. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych. Piotr Domagała jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2012 roku obronił pracę doktorską pt. „Gitara we współczesnej muzyce jazzowej studium technik i możliwości brzmieniowych”. Wykłada także w klasie gitary Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą, współtworzy projekty muzyczne z udziałem muzyków klasycznych – z Kwartetem Śląskim, Michałem Nagy, Arkadiuszem Krupą. Współpracował także z Narodową Orkiestra Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest też autorem opracowań muzycznych do filmów niemych realizowanych wspólnie z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Data

23 cze 2023
Expired!

Czas

20:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Strefa
Świętego Tomasza 31, 33-332 Kraków
Czytaj więcej