Zaznacz stronę

AMC Trio/ Sącz Jazz Festival

AMC Trio to znakomite słowackie trio jazzowe z Preszowa, doskonale znane nie tylko w Europie, ale i na świecie.  To zderzenie niesamowitych muzycznych gawędziarzy, których każda kompozycja i improwizowane wyrażenie ma za sobą narracyjną myśl. To grupa muzyków ze świetnymi kontaktami z najlepszymi światowymi muzykami jazzowymi.

Dowód?  Można było ich usłyszeć w towarzystwie takich artystów jak: Randy Brecker, Oscar Paterson, Phillip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Regina Carter, Eric Marienthal czy Michael Patches Stewart. Jako Trio także mają swoje osiągnięcia i fanów gdziekolwiek się pojawią nie tylko z racji talentu i wrażliwości, ale także z powodu łagodności i optymizmu jakim się otaczają.

Współpraca trzech muzyków rozpoczęła się od udziału w Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w 1993 roku. Wspólne próby przyczyniły się do zdobycia nagrody, stanowiącej dobry początek dla młodego w tym czasie zespołu.
W swoich interpretacjach często wykraczają poza granice standardów jazzowych i szukają nowych źródeł inspiracji muzycznych. AMC Trio z powodzeniem wypracował swoje własne, bardzo charakterystyczne brzmienie oraz muzyczny styl. Ich kompozycje odwołują się do surowych emocji oraz inspirujących wątków narracyjnych. Pomimo głębokiego zakorzenienia w słowackiej kulturze, ogólny charakter ich kompozycji wyraźnie nacechowany jest wartościami uniwersalnymi, tym bardziej, że Trio stara się znacznie wykraczać poza tradycyjne techniki jazzowe konsekwentnie dążąc do uzyskania prawdziwie wielotonowego brzmienia. utalentowaną wokalistką.

Data

20 lis 2021
Expired!

Czas

19:00 - 19:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu
Stefana Batorego 23, 33-340 Stary Sącz
Czytaj więcej