Zaznacz stronę

AARON PARKS Little Big

Aaron Parks, światowej sławy pianista jazzowy, znany z niezwykle melodyjnych utworów, będącymi eksperymentami gatunkowymi.  Koncert będzie promował najnowszy projekt artysty, który wystąpi po raz pierwszy w Krakowie, na jedynym koncercie w Polsce, w ramach swojej europejskiej trasy.

Pianista Aaron Parks w wieku 25 lat wydał swój debiutancki album „Invisible Cinema” pod skrzydłami Blue Note, po trzech wcześniejszych płytach wydanych przez wytwórnię z trębaczem Terencem Blanchardem. BBC uznało debiutancki krążek „za jeden z najlepszych albumów 2008”. „JazzTimes” określił Parksa mianem „nowego wizjonera”. „The San Jose Mercury News” uznał jego płytę zatytułowaną „Alive in Japan” za Top Jazz Album 2013 roku. Parks ma na swoim koncie również dwa albumy wydane przez ECM, w tym solowy album fortepianowy i płytę w trio z Billy’m Hartem i Ben Street.

Little Big, zespół Aarona Parksa, może być w pewnym sensie postrzegany jako kontynuacja drogi, jaką rozpoczął debiutancką płytą z 2008 roku „Invisible Cinema”, z głębszym zaangażowaniem w melodyjne komponowanie utworów, współczesne rytmy i wciągające historie. Z członkami zespołu,  przynoszą oni swoje doświadczenia nie tylko z jazzu i muzyki improwizowanej, ale także elektroniki, R&B, indie popu, alt-country i wielu innych, jest to muzyka płynna gatunkowo, która tworzy swój własny świat.

Data

16 maj 2023
Expired!

Czas

20:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Teatr Variete
ul. Grzegórzecka 71, 31-559 Kraków
Czytaj więcej